Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Registration date : 25/04/2009

Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians Empty
MesazhTitulli: Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians   Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians I_icon_minitimeFri Jul 10, 2009 10:36 am

‘Fenomeni’ Ronaldo vazhdon tė impresionojė me formėn e tij kėtė vit, duke shėnuar hat-trick nė derbin e fundit brazilian, tė cilin ekipi i tij Corinthians e fitoi me rezultat 4-2 ndaj Fluminense.

Ndeshja ishte e para pėr Corinthians qė kur ky ekip fitoi Kupėn e Brazilit javėn e kaluar, dhe gjiganti brazilian ka treguar vlerėn me edhe njė fitore tė rėndėsishme.

Ronaldo shėnoi dy gola nė pjesėn e parė (minuta e 24-tė dhe e 35-tė) dhe njė tjetėr nė tė dytėn, gjashtė minuta para fundit tė ndeshjes.

Golat ishin golat e tij tė parė pėr kampionatin Braziliano, edhe pse ai kishte shėnuar njė seri golash nė kampionatin Paulista dhe nė Kupėn e Brazilit, dy kampionate tė cilat Corinthians i ka fituar.