Age : 31
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola Empty
MesazhTitulli: EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola   EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola I_icon_minitimeWed Aug 20, 2008 6:39 pm

Age : 31

MesazhTitulli: Re: EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola   EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola I_icon_minitimeWed Aug 20, 2008 6:40 pm

Kroacia eshte shume prane fazes cerekfinale te Euro 2008 pasi ka arritur nje fitore surprize ne ndeshjen kunder Gjermanise. Ballkanasit fituan 2-1 fale golave te Srna ne minuten e 24-t dhe Olic ne minuten e 62-te. Golin e vetem te gjermaneve e shenoi Podolski 10 minuta para fundit. Gjate kohes shtese, Schweinsteiger doli nga loja me karton te kuq pas nje gjesti antisportiv. Gjate 90 minutave, kroatet jane treguar me shume kembengules, ndersa Gjermania nuk ka mundur te reagoje. Pas ketij rezultati, Kroacia renditet ne vendin e pare te Grupit B me 6 pike, ndersa Gjermania ka vene ne pikepyetje kualifikimin.[/quote]