Age : 35
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

Historike, Shqiperia ndal Portugaline Empty
MesazhTitulli: Historike, Shqiperia ndal Portugaline   Historike, Shqiperia ndal Portugaline I_icon_minitimeThu Oct 16, 2008 1:59 am

Historike, Shqiperia ndal Portugaline Ronaldo-kristiano
Me 10 lojtare per me shume se gjysmen e lojes, kombetarja shqiptare ka ndalur sulmet e pafundme te Ronaldos me shoke fale mrekullive te portierit Beqaj dhe mbrojtjes hermetike.

Shqiperia ka marre nje pike te merituar me nje lojtar me pak kunder skuadres Portugeze ne ndeshjen e vlefshme per grupin e pare te eleminatoreve te boterorit 'Afrika e Jugut 2010'.
Kuqezinjte kane arritur te ruajne rezultatin e bardhe 0-0 duke mos lejuar vendasit te shenojne. Pjesa e pare ka qene pothuajse e barabarte me raste per gol per te dyja skuadrat.
Vendasit kane qene me kembengules duke kerkuar patjeter te shenojne. Ne minuten e 42-te te kesaj pjese perfaqesuesja jone eshte detyruar te luaje me 10 lojtare pas ndeshkimit te Telit me kartonin e dyte te verdhe pas nje nderhyrjeje te parregullte.
Pjesa e dyte e takimit ka folur e gjitha per Portugaline e cila ka mbyllur ne zone djemte e Ari Haan. Megjithate Beqaj nuk ka lejuar prekjen e rrjetes duke shpetuar mrekullisht porten ne disa raste.
Vlen per t’u shenuar nje rast i paster i te sapofuturit ne minuten e 78-te Berisha i cili pas nje dalje te bukur ne zone gjuan jashte.
Pas ketij takimi Shqiperia merr nje pike duke u ngjitur ne vendin e katert ne grup me te njejten sasi pikesh sa Portugalia e cila ngjitet ne vendin e trete per shkak te golavarazhit me te mire.

Age : 33
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Historike, Shqiperia ndal Portugaline   Historike, Shqiperia ndal Portugaline I_icon_minitimeThu Oct 16, 2008 3:48 pm

hopa hopa hopa biggrin biggrin biggrin jasha jasha jasha :flower: :flower: :flower: Very Happy

Mbrapsht nė krye
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiperia Etnike
» Miss Shqiperia qe po pozon fotot e saj ne Itali
» Shqiperia renditet ne vendin e 107-te, sipas perdorimit te teknologjise informatike...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-